środa, 2 marca 2016

297. KulturalnieOstatnimi czasy, rzutem na taśmę udało mi się obejrzeć aż dwa filmy (jak na mnie to sporo :) ). Dziś chciałabym Wam je po krótce przedstawić.
 

Image result for szpula filmowa
1. Zwierzogród


 

Opis filmu
Współczesna metropolia zamieszkiwana jest wyłącznie przez zwierzęta. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick...
 Jestem bardzo miło zaskoczona tym filmem. Znajdziemy w nim i trochę komedii, dramatu jak i kina gangsterskiego. W bardzo przystępny sposób przemyca dzieciom niby proste i oczywiste prawdy. Możesz być kim chcesz ale musisz się temu poświęcić; nie oceniaj innych po wyglądzie; bądź dobry i pomagaj innym. 

Szczerze i z ręką na sercu mogę go polecić, to jeden z tych filmów, które bawią i uczą. No i nie nudzą rodziców, co dla mnie jest dość istotną rzeczą.

2. ZjawaOpis filmu:
 
Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia w i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela.


Czy wart jest zobaczenia? - tak, zdecydowanie;
Czy uważam, że Leo właśnie za niego powinien dostać Oskara? - nie, raczej nie.


To dobry film, z przepięknymi ujęciami i muzyką. Nie ma tu długich dialogów, reżyser skupił się na odczuciach, sporo miejsca tu na przemyślenia, czy pochylenie głowy nad tym jak ludzie potrafią być okrutni dla siebie i swojego otoczenia.

Tak jak napisałam wyżej, to nie jest wybitny film Leonarda di Caprio - moim zdaniem Oskar należał mu się już za rolę w "Co gryzie Gilberta Greap'a" czy :Awiatorze". 
Nagroda, jak najbardziej mu się należała ale mam nieodparte wrażenie, że dali mu za całość i "niech już ma" niż za grę w Zjawie.


I na koniec pytanie - wiedziałyście że oni nie mają Oskara?


Oni jeszcze nie mają Oscara. Kto najbardziej zasługuje, by dostać go w przyszłości? – Wybór uzasadnij w komentarzu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)